top of page
Büşra Ertekin SB_edited.jpg

Büşra Ertekin

Lisans: Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Uzmanlık: Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı, yetişkin alt dal
 

  • LinkedIn

Klinik Psikolog ve Psikoterapist Büşra Ertekin, 2014’te Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Çocukluk çağı travmaları ile kronik ağrı ilişkisi üzerine yürüttüğü tez çalışmasıyla Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden 2017’de uzmanlığını almaya hak kazandı. Uzmanlık sürecini psikodinamik ve bilişsel davranışçı yaklaşımlara dair eğitim ve süpervizyonlarla tamamladı.

 

Lisans eğitimi sırasında Beylerbeyi Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde ve Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde gönüllü stajlar yaptı. Yüksek lisans sürecindeyse Işık Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezinde bireysel psikoterapi görüşmeleri gerçekleştirdi. Ayrıca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bir yıl boyunca klinik staj yaptı.

 

2017’de Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) yürüttüğü Anne Destek Programında gönüllü rol alarak sosyoekonomik açıdan dezavantajlı annelere 13 haftalık erken çocuk gelişimi eğitimi verdi.

 

2018 - 2022 arasında Koç Üniversitesi Rehberlik Servisinde klinik psikolog olarak çalıştı. Üniversite öğrencilerine sunduğu psikolojik danışmanlık hizmetinin yanı sıra kaygıyla baş etme, psikolojik iyi oluş, bağımlılık, psikolojik acil durumlara müdahale gibi konularda çok sayıda önleyici çalışmada (seminer ve atölye) yer aldı. Aynı dönemde, çalışan değişim programıyla İsrail’deki IDC Herzliya Üniversitesi’ne giderek, burada meslektaşlarıyla klinik alandaki kültürel farklılıkları ve gelişmeleri araştırdı. 

 

2018 - 2021 arasında travma ve kronik stresin yarattığı etkileri iyileştirmeye yönelik bir yaklaşım olan Somatik Deneyimleme SE® eğitimine katıldı. 3 yıllık programda hem kuramsal hem de uygulamaya yönelik eğitimler aldı. Halen bu alana odaklanıyor ve çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kadıköy/ Moda’da bulunan Ante Psikolojinin kurucu ortağıdır. Psikodinamik ve somatik deneyimleme temelli yaklaşımlarla çalışmakta, yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti ve grup çalışmaları sunmaktadır. Psikodinamik ve somatik deneyimleme yönelimli süpervizyonlarına devam etmektedir.

 

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

bottom of page