top of page
Ezgi Dede SB.jpg

Ezgi Dede

Lisans: Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Uzmanlık: İstanbul Aydın Üniversitesi

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

  • LinkedIn

2008’de Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olduktan sonra 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi kapsamında süpervizyon eşliğinde “Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde (BÜREM)” bireysel ve grupla psikolojik danışmanlık çalışmalarını gerçekleştirdi. Ardından yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına yoğunlaşarak İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde uzmanlığını tamamladı. Bu süreçte psikodinamik ve bilişsel davranışçı yaklaşımlara dair eğitim ve süpervizyonlar aldı.

 

2008- 2009 arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi yatılı servisinde bir yıl süreyle gönüllü staj yaptı. Aynı yıl içerisinde Psikiyatr- Psikoterapist Ayşegül Sütçü tarafından verilen süpervizyon çalışmalarına katıldı.

 

2010-2011 arasında “Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” bünyesinde üniversite öğrencilerinin ruh sağlığını korumaya yönelik yapılan projelerde gönüllü olarak yer aldı.

 

2013 - 2021 arasında  özel okullarda okul psikoloğu olarak çocuklarla, aileleriyle ve öğretmenlerle mesleki çalışmalarına devam etti.

 

Katıldığı mesleki bazı eğitim ve seminerler:

 

  • 2015-2017 arasında Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi bünyesinde katıldığı çocuklarla ‘Sanat terapisi’, ‘Çözüm-odaklı terapi’, ‘8 nörogelişimsel alan ve öğrenme bozuklukları ile çalışma’ sertifika eğitimlerini tamamlamıştır.

  • 2015- 2016 arasında Uzm. Klinik Psikolog Funda Akkapulu Aydın’ın eğitmen olduğu Projektif testler sertifika programını tamamlayarak çocuklarla projektif test uygulamaları yapmıştır.

  • 2014 - 2019 arasında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde “Psikodrama kuramsal, teknik ve yaşantısal” eğitimlerine katılmıştır.

  • 2019-2021 arasında Uzm. Psikolog Hakan Kızıltan tarafından verilen “Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik, Teknik Seminerleri” ve “İleri Düzey Dinamik Psikoterapi Seminerleri”ne katılmıştır.

  • 2019-2020 arasında Uzm. Klinik Psikolog ve Psikanalist Yavuz Erten tarafından verilen “12 Makale 12 Tartışma Semineri”ne katılmıştır.

  • 2020-2021 arasında Psikanalist ve Uzm. Eğitimci Alper Şahin ve Psikanalist Ayşegül Salgın tarafından verilen “Psikanaliz ve Pedagoji Semineri”ne katılmıştır.

  • 2022-2023 arasında Psikanalist Yavuz Erten Dinamik Psikoterapide Teknik ve Pratik Eğitimine katılmıştır.

 

Ante Psikoloji’nin kurucu ortağıdır. Ante Psikoloji Merkezinde gençlerle ve yetişkinlerle psikodinamik ve içgörü odaklı yüz yüze ve çevrimiçi psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca anne-babalara yönelik çocuk- ebeveyn ilişkileri üzerine danışmanlık yapmaktadır.

 

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

bottom of page